1987 yılında parakende sektörü ile ticaret hayatına Kemer’de başlayan SerEt Gıda Sanati AŞ, dört yıl önce Antalya Organize Sanayi Bölgesi Toptancılar Sitesi’nde 4,500 metrekarelik kapalı alanı bulunan tesis ile Antalya’ya hizmet vermeye başladı. SerEt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Tunç, Kemer Aktüel Dergisi’ne yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi

Antalya Organize Sanayi Sitesi’ndeki iş yerlerinde Yenigün’ün sorularını yanıtlayan Tunç, “1987 yılında kurulmuş olan SerEt Gıda Sanayi Aş’nin ticaret faaliyetlerine Kemer’de parakende sektörü ile başladığını belirterek şunları söyledi;

“Sektörün ve turizmin gelişimi ile doğru orantılı olarak tesis yatırımlarını güncelleyerek bu tarihten itibaren çalışmaya ve üretmeye devam edildi. 1987 yılı ile 1996 yılları arasında Kemer’in en büyük süpermarketi olan SerEt, 1996 yılında 4 bin kalemin üzerinde ürünü bulunan bir süpermarketti. 1996 yılına kadar parakende sektöründe devam ettikten sonra toptan ticarete geçildi. Arz ve talep doğrultusunda beyaz et, hindi, şarküteri, donmuş ürün bayilikleri de alınarak büyümeye devam edildi. 2013 yılında yapılan son yatırımla Organize Sanayi Bölgesi Antalya Toptancılar Sitesi’nde 4,500 metrekare kapalı alan olan yeni tesisimize geçtik. Makine parkuru yenilenerek üretim kapasitesi arttırıldı. Piyasanın tercih ettiği ve güvendiği bir firma olarak çalışmaya devam ediyoruz”

300’ün üzerinde otel ve tatil köyüne hizmet verdiklerini aktaran Tunç; “Bölge olarak Finike’den Alanya’ya kadar çalışıyoruz. Bunun dışında Fethiye, Marmaris, Bodrum bölgesindeki turistik tesislere ve grup otellere de hizmet vermeyi sürdürüyoruz” dedi.

60 çalışana istihdam sağladıkları yeni iş yerlerinde 2013 senesinde yaptıkları yatırımla birlikte yurtdışından getirdikleri cut-up (kemiksiz) işlem yapan makinelerini aldıklarını ve bu makinelerle tesis içerisinde saatte 15 ton tavuk işleyebildiklerini aktaran Tunç, hedeflerinin yatırımı genişleterek pazarda daha fazla yer edinebilmek olduğunu ifade etti.