Kemer’de uzun yıllardır sanatı ile ön plana çıkarak Tattoo işi yapan Maori Tattoo’nun sahibi Demir Özergin, İstanbul’da düzenlenen Tattoo Convention’da Traditional dalında birincilik ödülü alarak bu alanda kentimizin gururu oldu

Dövme sanatının dünyaca ünlü isimlerinin buluştuğu Golden Arrow tarafından düzenlenen Tattoo Convention’da ilçemizi Maori Tattoo’nun sahibi Demir Özergin temsil etti. Yaklaşık 10 bin ziyaretçinin katıldığı organizasyonda Özergin eşi Melek Özergin’e yaptığı Fatma’nın Eli isimli çalışması ile Traditional dalında birinciliğe hak kazandı. Özergin birincilik kupasını almak için sahneye Eşi Melike Özergin ve çocukları Toprak Demir ve Aşkın Damla ile birlikte çıktı. Daha önce bu tür yarışmalara katılmadığını ancak fırsat buldukça katılım sağlamaya devam edeceğini dile getiren başarılı dövme sanatçısı Özergin, “Kentimize birincilik ödülü ile dönüyor olmanın mutluluğunu yaşadık” dedi. Kemer’de 22 yıldır dövme sanatı ile uğraşan, ruhsatlı dövme stüdyosu bulunan Özergin kişiye özel yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyor. Demir Özergin; “Dövme, istenilen her yerde yaptırılabilecek, basit bir işlem gibi algılanmamalıdır. Dövme yaptırılacak yerin, ilgili izin belgesine sahip olması gerekir. Bu belgeye sahip olmayan yerlerde, hangi kimyasalların, hangi şartlarda uygulandığı bilinemez” dedi.

“Sevgi İzi”ne destek

Özergin, Müge Anlı ile “Tatlı Sert” programının sunucusu Müge Anlı’nın başlattığı “Sevgi İzi” projesine dahil oldu. Kaybolma riski yüksek kişilere çok daha çabuk ulaşabilmek amacı ile kurulan “Sevgi İzi” projesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Özergin, proje kapsamında Kemer’de yaşayan zihinsel engelli, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan vatandaşların bileklerine numaraları ücretsiz olarak yapmaya başladıklarını söyledi. Özergin ilk dövmeyi ise Kemer’de yaşayan Halil İbrahim Bayrak’a yaptı. Özergin, kaybolma riski bulunanlara dövmeleri yapmaya devam edeceklerini belirterek bu durumdaki vatandaşların yakınlarını Maori Tattoo’ya beklediklerini söyledi.