Kemer’de yer alan G-Marina ve marinadaki 5 tekneye mavi bayrakları düzenlenen törenle verildi. 

Kemer G-Marina’da düzenlenen mavi bayrak törenine, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Soner Tuna, G-Marina Müdürü Levent Tokaç, Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Serap Minta, Kemer Belediyesi Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Gizem Gökdemir, Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Antalya İl Koordinatörü Mustafa Ergiydiren, Eliza Yatçılık Yönetim Kurulu Üyeleri Gamze Demen, Gizem Demen ve Selçuk Demen katıldı.

Törende, Eliza 1, Eliza 2, Eliza 4, Eliza 5 ve Bojnice isimli 5 tekneye ve Kemer G-Marina’ya mavi bayrakları verildi.
Törende konuşan Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun selamını ileterek, mavi bayrak alan Kemer G- Marina ve 5 tekneyi tebrik ettiğini söyledi.
Eliza Yatçılık’ın mavi bayrak ödülünü 4 yıldır almaya hak kazandığına işaret eden Başkan Yardımcısı Baytekin, “İnşallah bu mavi bayrak ödülleri daha fazla yaygınlaşır ve diğer tekneler de almaya hak kazanır. Mavi bayrak alan G- Marina’yı da ayrıca tebrik ediyorum.” dedi.
TÜRÇEV Antalya İl Koordinatörü Mustafa Ergiydiren de istenilen kriterleri titizlikle yerine getirerek mavi bayrak alamaya hak kazanan Kemer G- Marina ve Eliza Yatçılık’a ait 5 tekneyi tebrik ettiğini söyledi.
Eliza Yatçılık yönetim kurulu üyeleri ise mavi bayrak ödülünü kazanmalarının yatçılık sektöründe öncü bir rol oynadıklarını ve deniz turizminde çevre dostu uygulamaları teşvik ettiklerini gösterdiklerini söyledi.
Tören sonrası G-Marina’ya mavi bayrak asılırken, törene katılanlar hatıra fotoğrafı çektirdi.