Yrd. Doç. Dr. Esra Sinem Kemer Doğan, eşi Yrd. Doç. Dr. Burak Doğan ve Uzm. Dt. Dr. Erdal Sarıtekin Kemer’de Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği açtı. Uzman Hekimler, geçtiğimiz günlerde açılan poliklinikle ilgili Kemer Aktüel Dergisi’ne bilgi verdi.

Özel DentKemer Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği geçtiğimiz günlerde hizmete başladı. Eşi Esra Hanım’la birlikte Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışırken Kemer’e yerleşme ve burada poliklinik açma kararı aldıklarını ifade eden Doğan şunları söyledi; “Hem ben hem de Dr. Esra Hanım Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanıyız. Erdal Hocamız da Kanal Tedavisi Uzmanı. Kendisi Osmaniye Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yaptı. Bugüne kadar çok sayıda sağlık personeli, asistan ve uzman hekim yetiştirdik. Bu nedenle mesleğimizde çok tecrübeli hekimleriz. Esra Hanım Kemer’in yerlisi. Gerek eşimin Kemer’li olması gerekse Kemer’de uzman diş hekimi olmaması, bu güzel projeyi hayata geçirmemiz konusunda bizleri teşvik etti. Hastalarımız tüm diş tedavilerini Antalya şehir merkezine gitmeye gerek duymadan burada rahatlıkla yaptırabilecekler.

Uzmanlık alanlarımızda diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 5-6 yıllık eğitim gördük. Bu alanlarda daha kapsamlı olarak kendimizi geliştirdik. Dolayısı ile normal bir pratisyen hekimin yaptığı tedavilerin yanında ileri cerrahi uygulamalara, şiddetli ağrı ve şişliğe yol açan iltihaplı dişlerin kanal tedavisi uygulamalarına, kaza veya travmaya bağlı diş kırıkları gibi acil tedavilere ve ileri diş eti problemlerine yaklaşımımız daha farklı olabiliyor.

Bizim temel hedefimiz doğal dişleri sağlığına kavuşturarak ağızda tutmaya çalışmak. Bu nedenle bütün şartları zorlayıp, ağızda tek bir diş kalsa bile onu sağlıkla tutabilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Günümüzde diş sağlığı alanında bilim ve teknoloji çok ilerlemiş olsa da hiç bir implant veya takma diş doğal dişin yerini tutmaz, marka bağımsız bir konudur bu. Diğer taraftan diş çekimi gereken ya da halihazırda diş eksikliği olan hastalarımıza da ihtiyaçları doğrultusunda implantı da içeren farklı protez tedavilerini modern diş hekimliğinin getirdiği tüm yenilikleri kullanarak uygulamaktayız. Cerrahi işlemler ve implant tedavilerinin yapıldığı ayrı bir kliniğimiz de bulunmaktadır.

Uzman sayısı artacak

Gelecek için hedefimiz ise; bir iki sene içerisinde polikliniğimizin şartları müsait olduğu için uzman doktor kadromuzu genişletmek ve her alanda en az bir uzman doktor ile hizmet verebilmektir.

Sekiz ayrı uzmanlık var

Yrd. Doç. Dr. Esra Kemer Doğan ise Diş Hekimliğinde sekiz ayrı uzmanlık dalı bulunduğunu belirterek, “Bunlar; Endodonti, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Ortodonti, Çocuk Diş Hekimliği, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ve Restoratif Diş Tedavisi. Biz Periodontoloji yani Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi ile Endodonti yani Kanal Tedavisi uzmanları olarak burada bulunuyoruz”

Uzman Dt. Erdal Sarıtekin, “Hepimiz küçük kentlerde yaşadık. Antalya’da poliklinik açabilirdik ama küçük kentin sakinliği, sıcak bir ortam olması, insanların birbirlerini tanıması bizi daha çok cezbetti. Yeni açılmamıza rağmen gerek vatandaşlarımızın gerekse yerli ve yabancı misafirlerimizin ilgisi ve memnuniyetinin bizi çok mutlu ettiğini ifade etmek lazım”

Dört tedavi ünitesi bulunuyor

Dört ayrı tedavi ünitesi bulunan Poliklinikte bir ünite yalnızca cerrahi müdahaleler için kullanılıyor. Poliklinikte ayrıca ileri teknoloji panoramik röntgen cihazı da bulunuyor.