2019 Mart ayında vatandaşların büyük bir teveccühü ile göreve gelen Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte Kemer’de büyük bir değişim yaşanıyor. Tasarrufu ön planda tutan yönetim anlayışı ile hareket eden Başkan Topaloğlu, uzun yıllardır gerçekleştirilmeyen hizmetleri Kemer’e kazandırmaya devam ediyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu göreve gelir gelmez tasarrufu ön planda tutan yönetim anlayışı ile öncelikle belediyenin borçlarını ödemeye başlamıştır. 2020 Yılının ocak ayından itibaren yatırımlara hız veren Başkan Topaloğlu peşpeşe yaptığı projelerle adından söz ettirmeye başladı, özelikle eğitim projeleri vatandaşlar tarafından büyük destek gören Topaloğlu, parklar, kapalı pazar yerleri gibi projelerin açılışını peş peşe yapmaya başladı. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara rağmen projelere ara vermediklerini kaydeden Topaloğlu; “Belediyemizde uygulamış olduğumuz tasarruf tedbirleriyle son derece dikkatli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Söz verdiğimiz gibi mahallelerimizde yapmaya devam ettiğimiz kapalı pazar yerleri projelerimiz sürüyor. Kındılçeşme projemizi, mahkeme sürecinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kemer Belediye binası projesi için yapmış olduğumuz kredi başvurusu onaylandı. Kısa zaman içerisinde bu projemizi de tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Vatandaşlar çalışmaları değerlendirdi

Türkiye’nin en önemli turizm potansiyelleri arasında yer alan Kemer’deki vatandaşlar, Kemer Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları değerlendirdi.Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun verdiği sözleri  ve Kemer’e kazandırdığı hizmetleri anlatan vatandaşlar, yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarının altını çizdi.

35 yıldır Kemer’de yaşayan Dinçer Eski, son iki yıldır Kemer’de büyük değişim yaşandığını belirterek, yapılan parklar ve çay bahçelerini çok beğendiğini, Belediye Başkanı Topaloğlu’ndan çok memnun olduğunu kaydetti.

Vatandaşlardan Fevziye Özer ise Başkan Topaloğlu’nun başkan seçildiği günden itibaren söylediklerini kısa zamanda gerçekleştirebileceğini ilk başta düşünmediğini ifade ederek, “Bu kadar kısa zamanda güzel hizmetler yaptı. En güzel yaptığı işlerden birisi de yapılan parklar. Düşündüğümden çok daha çabuk bitirildi. Kültürel olarak da koro çalışmaları ve sanatsal çalışmalarını çok takdir ediyorum. 20 yıldır çay içebileceğimiz bir çay bahçesi yoktu. Deniz Kafeyi yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Çok memnunum.” dedi.

Mehmet Koksa da daha önce belediye çalışanlarının 3-4 ay maaşını alamadığını hatırlatarak, “Artık ayın 3’ü olduğunda paralar hesaba yatıyor. Ben buna şahidim. Pazar yerleri ve parklar yapılıyor. Daha önce bunları o kadar para olmasına rağmen kimse yapmadı. Demek ki yapılabiliyormuş. Su baskınlarını önlemek amacıyla drenaj çalışmaları da yapılıyor. Güzel plajlar yapılıyor. Bir tek Kındıl sahili projesi kaldı. Orayı da yapsalardı çok güzel olacaktı.” diye konuştu.

Sevim Özer de Kemer’de 12 ay yaşayan insanların faydalanabileceği ortamların daha önce çok kısıtlı olduğuna değinerek şunları anlattı:

“Benim gördüğüm kadarıyla insanların bu ortamlara ulaşması çok zordu. İnsanların rahatlıkla denize girebileceği bir alan yoktu. Rahatlıkla çay içebileceğiniz bir yer yoktu. Necati Topaloğlu göreve geldiği zaman insanların ekonomisini zorlamayan nezih bir kafe yaptı. Bunun dışında eğitim mekanları, spor ve sanatsal faaliyetlerin olduğu yerler oluşturuldu. Koro çalışmaları başladı. Özel çocuklara folklor çalışmaları başladı. Belediye bünyesinde yapılan bu çalışma çok iyi. Çünkü onlar özel çocuklarımız. Arslanbucak mahallesinde pazar yeri yapıldı. Tertemiz ortamda alışverişimizi yapıyoruz. Gittiğimiz yerlerde Necati Topaloğlu’nu görebiliyorum. İnsanlarla diyaloğa giriyor. Bu insanlar için çok önemli ve değerli bir şey. Emeklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Eğitime destek devam ediyor

276 öğrencinin eğitim aldığı kurs merkezinde, geleceğe hazırlanan öğrencilere ücretsiz yaprak testler, soru bankaları ayrıca dil öğrencilerine de İngilizce kitap setleri dağıtıldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu gençlerin yanında olduklarını ifade ederken “Geçen sene burada eğitim alan 160 öğrencimizin birçoğu hayallerindeki üniversitelerine kavuştu. Bu yıl bu sayı 276 oldu. Onların eğitimlerine destek vermek adına ücretsiz kurslarımız devam ediyor. Eğitim varsa gelecek var, sloganımız ile hareket ediyor ve geleceğimiz çocuklarımızın eğitimleri için her türlü desteği sağlıyoruz. Çocukların geleceğini teminat altına almak boynumuzun borcudur. Kurs merkezimizde öğrencilerimiz için ücretsiz testler, soru bankaları ayrıca dil öğrencilerimiz için de İngilizce kitap setlerini ücretsiz olarak dağıttık. Bu arada her hafta üniversite hazırlık deneme sınavlarımızda hız kesmeden devam ediyor. Onların başarılı olması bizim mutluluğumuzdur. Eğitime desteğimiz devam edecektir” dedi.

Kemer Belediyesi, gençler için ücretsiz olarak Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde üniversiteye hazırlık kurslarının yanı sıra, yine ücretsiz olarak her yıl ana okulundan 8. Sınıfa kadar olan öğrencilere kırtasiye yardımı, Lise öğrencilerine ücretsiz servis sağlanması ve Kemer sınırları içerisinde ikamet eden üniversite öğrencilerine de karşılıksız burs imkanı da sağlıyor.