Kemer’de yaşayan gazeteci Saffet Yenigün’ün henüz bir haftada ikinci baskısını yapan ‘Bozkurt Teşkilatı’ adlı romanının imza günü siyasetten, iş dünyasına kadar geniş bir kesimden büyük ilgi gördü.

Kemer’de yaşayan gazeteci yazar Saffet Yenigün’ün henüz bir haftada ikinci baskısını yapan ‘Bozkurt Teşkilatı’ isimli romanının imza günü Kemer’de bulunan Milkbar Coffe’nin teras katında yapıldı. Organizasyon siyasetten, iş dünyasına kadar geniş bir kesimden büyük ilgi gördü

 

Kemer Aktüel Dergisi imtiyaz sahibi Saffet Yenigün’ün yeni çıkan romanı ‘Bozkurt Teşkilatı’ büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Kripto Kitaplar Yayınevi’nden çıkan kitabın ilk baskısı henüz bir hafta olmadan tükendi. Kurban Bayramı’nın ardından ikinci baskısı çıkacak olan kitabın tanıtımı ve imza günü Kemer’de bulunan Milkbar Coffe’nin teras katında yapıldı.

Düzenlenen imza törenine Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer ilçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gönen, İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Emin Gül, Ulupınar Mahallesi Muhtarı Habib Altınkaya, Kemer G-Marina Genel Müdürü Levent Tokaç, İyi Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Dr. Orhan Yeşilli, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Belediyesi eski Başkanı Hasan Şeker, Kemer Belediyesi Meclis üyesi İsmail Aka, İyi Parti Antalya İl Başkan adayı İlhami Okudan ve ekibi ile Kemer’in iş ve siyaset dünyasından bir çok isim katıldı.

Topaloğlu, ‘Daha nice baskılara ulaşması dileği ile…’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, imza günü sırasında yaptığı konuşmada ‘Kemer’in değerli isimlerinden gazeteci kardeşimiz Saffet Yenigün’ün yurt çapında ses getiren ve henüz birinci haftasında ikinci baskıyı yapan kitabı nedeni ile tebrik ediyoruz. Başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. Romanının daha nice baskılara ulaşmasını temennisi ile çok sayıda kitaba daha imza atmasını samimiyetle istediğimizi belirtmek istiyoruz’ dedi.

Mevlüt Yeni, ‘Bizim için de bir gurur vesilesi’

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni de imza günü sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin üyesi gazeteci meslektaşımız Saffet Yenigün’ün böylesine kıymetli bir eserinin çıkması bizim için de bir gurur vesilesi. Bugün de bu imza gününde sevgili Saffet Yenigün’le birlikte olmaktan, imzalı kitabını almaktan büyük memnuniyet duydum. Biz de her zaman cemiyet olarak aslında bu tip baskıları destekliyoruz. Bundan sonraki kitabını da inşallah cemiyet olarak biz basacağız. Kendisine de teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Cemiyet Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz adına buradayım. Herkes kitap yapamaz ve Bozkurt Teşkilatı da benim de ilgimi çeken bir kitap oldu. En kısa sürede okuyup yorumumu da paylaşacağım’

 

Yenigün, ‘Yalnız bırakmayanlara teşekkür ederim’

İmza günün ardından gazetemize açıklama yapan Saffet Yenigün de bu anlamlı günde kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederken, kitabın gördüğü ilginin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Yenigün şunları söyledi; ‘Henüz ilk romanımı Kripto gibi saygın bir yayınevinden çıkarabilmek şahsım adına büyük bir mutluluk. Öncelikle kitabın arkasında durup yayınlama kararı alan Yayınevimizin sahibi sayın Ümit Çıkrıkcı başta olmak üzere tüm Kripto Kitaplar ailesine teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni kitapların baskıya çıkmadığı şu zor günlerde aldıkları bu karar son derece önemliydi. Benim için mutluluk vericiydi. Kitabın henüz birinci hafta dolmadan ikinci baskısını yapıyor olması da ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Tüm okurlarımıza ve Kemer’de bu anlamlı günde beni yalnız bırakmayan tüm dostlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Pandemi nedeni ile sanat evimizde yapamadığımız imza günü organizasyonunun altından büyük bir başarı ile kalkan Milkbar Coffee’nin patronu değerli kardeşim Yücel Özen ve tüm çalışanlarına da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İyi ki kitaplar var’ dedi. Saat 16:00’da başlayan imza günü etkinliği saat 20:00’da sona erdi.