Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından düzenlenen “Tatilcinin Objektifinden Kareler” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler açıklandı. KETAV ve Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, dereceye girenleri tebrik ederken, yarışmaya katılan tüm tatilcilere teşekkür etti.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün başkanlığını yaptığı Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafın-dan düzenlenen ‘Tatilcinin Objektifinden Kareler’ konulu İkinci Uluslar Arası Fotoğraf Yarışması’na Rus, Alman, İngiliz ve yerli turistlerden oluşan 55 tatilci ve 64 adet fotoğrafla katıldı. Uluslararası Sualtı Kültür Mirası Komisyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Öniz, KETAV Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Aytuğ, Akdeniz Üniversitesi Doktora Öğrencisi Ceyda Öztosun, Tasarımcı-Metin Yazarı Yaprak Norgaz, KETAV Direktörü Filiz Ceylan Eraslan, Kemer Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden Elmas Karataş ve Kemer Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Fikret Gülcü’nün yer aldığı jüri, Kemer Hilton Otel’de yaptığı toplantıda ilk üçe giren fotoğraflar belirledi.

İLK ÜÇE GİRENLERE TATİL HEDİYE EDİLDİ

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Özgür Şahin’in “Çıralı’da Gün Batımı” fotoğrafı birinci olurken, Feride Alemdaroğlu’nun “Gece ve Sahil” fotoğrafı ikinciliğe, Sezgin Arıcan’ın “Kemer ve Turist” fotoğrafı üçüncülüğe layık görüldü. Yarışmada ilk üçe girenler KETAV tarafından Kemer ilçesinde 4 gün tatil ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar önümüzdeki günlerde açılacak sergide yer alacak.

BAŞKAN GÜL: TÜM KONUKLARIMIZ BİRİNCİDİR

Kemer Belediye Başkanı ve KETAV Başkanı Mustafa Gül, “Doğal güzel-likleri, tarihi eser zenginliği ve kaliteli tesisleriyle dünyanın gözde turizm merkezlerinden olan Kemerimizin güzelliklerini bir de tatilcilerin gözünden görmek istedik. Bu amaçla düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasında dereceye giren yarışmacıları tebrik ediyor, yarışmamıza katılan tüm konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bizim gönlümüzde tüm konuklarımız birin-cidir” diye konuştu.