BU HAFTA IMDB’DE EN İYİ 10 LİSTESİNİN İLK SIRASINI PRIME VIDEO’NUN YENİ GÖZDESİ FALLOUT ALDI

IMDB’nin her hafta yenilediği “Haftanın en iyileri” listesinin ilk sırasında uzun bir süredir yerini koruyan ve şu an için 8,5 puanı ile “Fallout” yer alıyor.

Fallout, nükleer saldırıların ardından Amerika’da yaşanan bir kıyamet senaryosunu konu alıyor.

Prime Video’nun yeni gözdeleri dizileri arasında yer alan Fallout, nükleer saldırıların iki yüz yıl sonrasında yeraltı sığınağında yaşayan insanları mercek altına alırken, bu sığınaklara yapılan baskınların ardından yeryüzü ile tanışan sığınak sakinlerinin serüvenleri ile devam ediyor. Mutasyona uğramış canavarların da ön planda yer aldığı dizi bilimkurgu severlerin yeni gözdeleri arasında. Graham Wagner ve Cenevre Robertson-Dworet tarafından yazılan dizinin başrolünde oyuncu, yapımcı ve yönetmen kimliği ile de tanıdığımız Ella Purnell yer alıyor. 

Baby Reindeer

IMDB listesinin ikinci sırasında ise Netflix dizisi “Baby Reindeer” bulunuyor. Richard Gadd’in hem yaratıcısı hem de başrolünde yer aldığı Baby Reindeer; bir İskoç kara mizah drama – gerilim mini dizisi.

Dizi, yazar ve oyuncu Richard Gadd’in bir kadın takipçiyle çarpık ilişkisini ve nihayetinde derin, karanlık bir gömülü travmayla yüzleşmek zorunda kaldığı için onun üzerindeki etkisini takip ediyor.

Richard Gadd’ın aynı adlı otobiyografik tek kişilik gösterisinin uyarlaması olan dizi, Gadd’ın yirmili yaşlarında takip edildiği ve cinsel saldırıya uğradığı gerçek yaşam deneyimine dayanıyor.

 

Listenin üçüncü sırasında yine bir Prime Video yapımı olan, 2 Mayıs tarihinde yayımlanan “The Idea of You” yer alıyor. Bir roman uyarlaması olan dizi romantik komedi severler tarafından büyük ilgi görüyor.

Dizinin konusuna gelince, 40 yaşında bekar bir anne olan Solène (Anne Hathaway), gezegendeki en ateşli erkek grubu August Moon’un solisti 24 yaşındaki Hayes Campbell (Nicholas Galitzine) ile beklenmedik bir romantizme başlar.

Kingdom of the Planet of the Apes

Listenin dördüncü sırasında, bana göre listenin ilk sırasında yer alması gereken, Planet of the Apes serisini takip edenlerin uzun süredir beklediği Kingdom of the Planet of the Apes yer alıyor.

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık
Wes Ball tarafından yönetilen, senaryosu Josh Friedman, Rick Jaffa ve Amanda Silver ile Patrick Aison tarafından yazılan ve yapımcılığını Joe Hartwick Jr., Jaffa, Silver ve Jason Reed’in üstlendiği serinin dördüncü filminde Freya Allan, Peter Macon, Eka Darville ve Kevin Durand ile birlikte başrolde Owen Teague yer alıyor.

Konusu
Büyük bir heyecanla beklenen serinin bu son filminin konusu ise Sezar’ın hükümdarlığından yıllar sonra, genç bir maymunun, geçmiş hakkında kendisine öğretilen her şeyi sorgulamaya ve hem maymunlar hem de insanlar için bir geleceği tanımlayacak seçimler yapmaya götürecek bir yolculuğa odaklanıyor.

Review overview

Criteria 19.4
Criteria 28.6
Criteria 39.1
Criteria 47.6
Criteria 59.7

Summary

IMDB