Kemer’in Türkiye’de ses getiren markası Qualista’nın işletmecisi İsmail Kıyar, Qualista’nın sahip olduğu hissi ve ruhu dans, müzik ve etkinlikler ile ortaya çıkarmayı amaçlayan bir düşünce olduğunu belirterek; “Namı diğer ‘Hisli Mekan’ Qualista sadece bir mekan değil kolektif bir yapıdır” dedi.

QUalista hikayesini sadece dans ve etkinlşik ile değil müzik ile de tüm dünyaya anlatır

Türkiye’de adından söz ettirerek güçlü bir marka haline gelen Qualista’nın hikayesini Kemer Aktüel Dergisi’ne aktaran başarılı işletmeci İsmail Kıyar, Qualista’nın sahip olduğu hissi ve ruhu dans, müzik ve etkinlikler ile ortaya çıkarmayı amaçlayan bir düşünce olduğunu belirtti. 

Kemer ilçe merkezi Ayışığı Parkı’nda yer alan Qualista’yı Namı diğer ‘Hisli Mekan’ olarak nitelendiren Kıyar; “Qualista sadece bir mekan değil kolektif bir yapıdır” dedi.

Kıyar şunları söyledi; “Hikayesini sadece dans ve etkinlik ile değil müzik ile de tüm dünyaya anlatır, bu bağlamda müzik genresindeki yerli ve farklı kültürlerden değişik coğrafyalardan tanınmış ve yeni yeteneklerle ilerler.

Qualista Beach bulunduğu noktaya vermek istediği hisleri yansıtmak üzere modern mimarinin bütün enstrümanlarını kullanır. Mekan misafirlerine mimarisinden gastronomisine, dinlencesinden eğlencesine varıncaya kadar toplam kalite yönetimi uygulayarak her biri eşsiz ama tekrarlanabilir deneyimler yaratmak üzere kurgulanırken bulunduğu alanda sanat ve sanatçılarla katma değer yaratır.  

Bu yolculukta Qualista’ya iç mimari ve kurumsal kimlik tasarımında Naif, müzikal anlamda Anatolian Sessions, tasarım ve dekorasyonda Anadolu’dan bir çok sanatçı ve zanaatkar eşlik etmektedir.

Misafirlerini şehir hayatından soyutlayarak hoş vakit geçirebilecekleri keyifli ve her ayrıntısı ince zevkle döşenmiş bir alanda ağırlamaktan gurur duyar.

Bu Temmuz yayınlanan ilk müzik albümünü Patara’ya ithaf etmiştir. Albüm Tales of Patara olarak yayınlanırken 2022 Mayıs’ta Stairs to Olympos, Ağustos’ta Archs of Phaselis albümü yayınlanacaktır. Albümde parçaları bulunan sanatçılar Qualista’ya davet edilerek sahne veriliyor, Kemer’i keşfetmeleri sağlanıyor ve oluşturan akımla dolaylı olarak elektronik müzik alanındaki diğer sanatçıların da İlgisi çekiliyor. Albümlere verilen adlar özellikle Antalya’daki antik kentlerden seçiliyor, bu kentlerde tanıtım ve promosyon çalışmaları yapılıyor ve marka doğduğu şehrin tanıtımına katkıda bulunmayı bir borç biliyor”