Yarım asrı aşkın deneyim, vizyon ve uluslararası başarısıyla eğitim öğretime devam eden Uğur Okulları, yeni eğitim öğretim döneminde Kemer Kampüsü’nde öğrencileriyle buluşuyor. 

Türkiye’nin 55 ilinde 116 okulda öğrencilerini başarıyla geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, güçlü akademik kadrosuyla en donanımlı eğitim olanaklarını sunuyor. Eğitimde 55. yılını kutlamaya hazırlanan Uğur Okulları; çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren STEM eğitimi, kodlama eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, yapay zeka destekli eğitim platformu Metodbox ile ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor. 6 ülkede; 6 üniversitesi, dil okulları ve okul öncesinden lise kademesine kadar okulları bulunan BAU Global Ailesinin bir üyesi Uğur Okulları, yurt dışı eğitim konusunda da öğrencilerini destekliyor.

420 öğrenci kapasiteli 

Akademik ve bilimsel temelli eğitim anlayışıyla öne çıkan Uğur Okulları yeni eğitim öğretim döneminde Kemer Kampüsü’nde öğrencileriyle buluşuyorOkul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek olan Uğur Okulları Kemer Kampüsünde; STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Fen Laboratuvarı, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane, spor alanları gibi birçok fiziki olanak yer alıyor. 420 öğrenci kapasiteli ve 19 derslikli kampüs, öğrencilerine hem fiziki şartları hem de öğretim kadrosu ile doğru ve iyi bir eğitim-öğretim hizmeti sunuyor.  

‘Dünya vatandaşı yetiştiriliyor’

Küresel yetkinliklerle donatılmış, farklı fikirler geliştirebilen, bilgileri eleştirel düşünceyle birleştirebilme becerisine sahip, kendini tanıyan, başarılı ve mutlu nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Uğur Okullarının Türkiye genelinde 110 bin öğrencisi bulunuyor.  Tüm okullarında aynı müfredatı, kaynakları, öğretim süreçlerini ve projeleri eş zamanlı olarak uygulayan Uğur Okulları yabancı dil edinimi konusunda da öğrencilerine en doğru kaynakları sunuyor. Uğur Okullarında; Fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM, ortaokulda ise STEM derslerinde öğrenciler; disiplinler arası kazanımları, bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor. 


Uğur Okulları Hakkında:

26 Kasım 1968’de Laleli’de ilk dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, dönüştüğü Uğur Okulları ile Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleri ile okul öncesinden lise son sınıfa kadar Türkiye’nin en donanımlı eğitim olanaklarını sunmaktadır.

Okul öncesinden itibaren insani değerlerle donatılmış; sorgulayan, araştıran, üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Uğur Okulları, lise ve üniversitelere hazırlıkta bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yarışı tüm hızıyla devam ettirmektedir. Başarısı kanıtlanmış ilke ve modellerinden hareketle, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Kodlama Eğitimi, erkenSTEM ve STEM eğitim yaklaşımları ile Uğur Okulları, yarım asrı aşkın başarı deneyimini 55 ilde, 79’u kampüs olmak üzere 116 okulu ve 141 kurs merkezi ile sürdürmektedir.