Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, imar planları onaylanan Beldibi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal ile meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Topaloğlu, 1977’den bu yana Beldibi mahallesinin kanayan yarası imar konusunun çözüme kavuşmasını mutlulukla karşıladıklarını söyleyerek bugünün ‘Beldibi’nin doğum günü’ olduğunu belirti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal, belediye meclis üyeleri Ferhan Fidan, İsmail Aka, Emrah Ayhan, Beldibi Mahalle Muhtarı Bayramali Talih, belediye birim müdürleri ile birlikte imar planları onaylanan Beldibi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bugünü ‘Beldibi’nin doğum günü’ olarak niteleyen Topaloğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Beldibi halkına artık hizmetin ulaşacağı müjdesini verdi. 1977’den beri çıkmayan imar planlarının artık sona erdiğine dikkat çeken Topaloğlu, “Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ve ekibine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yılmadan mücadele eden başkan yardımcım Gülsüm Bal’a, meclis üyelerimize ve mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Herhangi bir yerde imar planı olmadığı zaman oraya hiçbir hizmetin yapılamayacağını aktaran Topaloğlu, “İmar planı olmazsa park, cami, okul, oturacak bir yer olmaz. Bundan sonra Ankara ile olan işimiz bitti. Artık uygulama Kemer Belediyesinde. 2012’de Beldibi referandum yaparak Konyaaltı Belediyesine bağlandı. Göynük Belediyesi de dahil edilmişti. Daha sonra Göynük Belediyesi meclis üyelerinin de onayı ile Beldibi Göynük’e dahil edildi. İptal edilen imar planlarının çıkış yolunu aradık. Tarım dışı kullanılabilir diye rapor hazırlamamızı istediler. Kamu yararına aldıktan sonra planın önünü açacaklarını söylediler. Akdeniz Üniversitesinden bir öğretim görevlisi ile anlaştık ve bir rapor hazırladılar. Bu raporu bakanlığa götürdük. Kabul edildi ve planların 5000’lik ve 1000’lik planların önü açıldı” diye konuştu.

2014’de Büyükşehir Yasası ile belediyelerin kapatıldığını ve tek merkeze bağlandığını hatırlatan Topaloğlu, göreve geldiklerinde Beldibi imar planlarının aynı yerinde durduğunu gördüklerine dikkat çekti. Uzun uğraşlar sonrası planların onaylandığını daha sonra itirazların olduğunu ifade eden Topaloğlu, “İtirazlar değerlendirildi ve askıya geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı son yapılan itirazları reddetti ve imar planı yürürlüğe girdi. Kemer Belediyesi buradaki mülkiyetlerin kimlere ait olduğunu Tapu ve Kadastrodan dokümanlarını aldı. Şu anda çalışmalara başladık. Tekirova ve Kuzdere mahallelerinin imar planları Antalya Büyükşehir Belediyesi encümeninde görüşülüyor. En kısa zamanda tapular verilecek. Önümüzde sadece Beldibi imar planları kaldı. Arkadaşlarımız Beldibi’ne odaklandı. Bu süre zarfında Beldibi’nde yapmamız gereken acil olarak Rixos Otel’in önünden Beldibi 3’e kadar olan yolun elden geçirilmesi gerekiyor. Buradaki yolu asfaltlayarak Bismillah demek istiyoruz. Beldibi’ne hayırlı olmasını diliyorum. Artık çektiğiniz sıkıntılar geride kalacak” şeklinde konuştu.